Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Historie a současnost cyklu kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla.
More detail
Veřejné akce Veřejné akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné kulturní akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

Když padla Berlínská zeď, nastala euforie. Ale nikdo si nepředstavil, jaký problém nastane. Jiná výchova, jiné vzdělání. Východ a Západ. A kdyby nastalo spojení dnešní Korey, byl by také problém. A obrovský.

Mezi námi je to také. Prožívali jsme totalitu každý jinak. A mladí nevědí nic, ale my je ovlivňujeme.

Saduceové nevěřili ve zmrtvýchvstání, farizeové věřili. Co bude po smrti. Smrt je podobná jako zrození. Při narození je to bolest, pro dítě i pro matku. Se smrtí je to stejné. Zakládali jsme si na mnoha věcech. Máme zkušenosti s bolestí i s radostí. A my přicházíme ze života do smrti. Nevíme, jak a co tam bude. A navíc při smrti je bolest vztahová. Máme pocit obrovské ztráty. Po smrti to bude jiné. V nebi je všechno připravené. Mystici o tom mluví, ale nevíme. My ve své hlavě máme nebe nebo peklo nebo je to nic moc. A jde o to, s kým spolupracuji. Zda je to Bůh nebo obrovské výhody, které mi našeptává ďábel. S čím spolupracuji, s dobrem nebo se zlem? A mnozí ani netuší, že spolupracují se zlem. Bůh nás vede k tomu, abychom se naučili ovládat. Máme mnoho utrpení, a když přijde někdy radost, abych se mohl nadechnout.

Např. manžel mě štve, ale je třeba se usmířit. Protože s manželem je to špatné, ale bez něj by to bylo ještě horší.

Dnes se nemluví moc o utrpení, ale to není správné. Bez Pána Boha to nejde. Kdo vytrvá, bude spasen.

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Facebook

Odkazy

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Stare Bohnice

Logo osmicky

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco
Bohnicke komunitni centrum