Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Historie a současnost cyklu kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla.
More detail
Veřejné akce Veřejné akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné kulturní akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Včera byl velký svátek Panny Marie a při té příležitosti byl posvěcen Mariánský sloup. Byla triumfální slavnost. Do toho někteří vykřikovali různá hesla proti církvi. Večer v televizi byla malá zpráva a projev politika, který byl zásadně proti stavbě Mariánského sloupu.
- Dnešní evangelium je zvláštní. Ježíš mlčí, dokonce ženu odmítá. Žena nebyla Židovka. A s námi je to také tak. Máme představy, jak by se měl Bůh zachovat. Ale žena se nenechá odbýt a prosí dál. Ježíš nakonec dceru uzdraví a ženu pochválí za její velikou víru.
- Někdy máme pocit, že nás Bůh neslyší. Ale tak to není. Dostaneme to, ale v čas, který určí Pán Bůh. Bůh nás nikdy neopustí, je stále s námi.
- Jedna maminka měla 12 dětí. Jedna dcera po maturitě měla autohavárii a zemřela. Na pohřbu byla matka zarmoucená, ale vnímala to odevzdaně. Je třeba mít víru ve vertikále. Nejen v horizontále. Pomáháme si při různých neštěstích. Ale vertikála, proč to dělám, ta je určující. Vztah k Pánu Bohu. Jako za komunistů náboženské projevy na jižní Moravě. Lidé si vzali kroje a šli do kostela. Náboženství bylo spojené s folklorem. Ale celkově byla víra slabá. A komunisté se toho báli, vnímali jen vnější projevy.
- Ale důležité je, jak je člověk vnitřně navázán na Pána Boha.

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Facebook

Odkazy

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Stare Bohnice

Logo osmicky

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco
Bohnicke komunitni centrum