Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Historie a současnost cyklu kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla.
More detail
Veřejné akce Veřejné akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné kulturní akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Člověk je rád pochválen. Ježíš se ptá proto, aby apoštolové vyznali, že je Mesiáš. Apoštolové to nevěděli. Ale Petr to vyznal a byl ustanoven hlavou budoucí církve. Pro Židy byl Mesiáš ten, který nemůže trpět. Proto nebyli schopni uznat, že Ježíš na kříži je Mesiáš.
- Všichni jsme přijali Ducha Svatého. Je to neviditelná událost a my s tím máme problémy, protože to nejde smyslově ověřit. Také negativní věci, které se dějí, jsou ďábelské. Ani ty se nedají ověřit. Myslíme to upřímně, opravdově a najednou se to zvrtne v něco, co jsme nechtěli.
- My lpíme na materialistických věcech. A to zatemňuje náš vztah k Pánu Bohu. Vždycky do dobra vstoupí zlo. Ale Ježíš říká, že pekelné mocnosti církev nepřemohou. Církev má obrovskou moc. A to narušují i lidé, kteří stojí v církvi vysoko.
- Jen opravdu věřit tomu, že Ježíš Kristus je středem mého života. Počítat s nadpřirozenem. Ale my hledáme úniky. Nade vším je Ježíš Kristus, Mesiáš, který nás vykoupil, každého osobně. Nadpřirozená složka v našem životě je podstatná, velice důležitá.

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Facebook

Odkazy

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Stare Bohnice

Logo osmicky

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco
Bohnicke komunitni centrum