Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Historie a současnost cyklu kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla.
More detail
Veřejné akce Veřejné akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné kulturní akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Evangelium je pesimistické. Pán Ježíš se odvolává na slova proroka Izaiáše. Týká se to nás. Jsme křesťané, myslíme si, že jsme zbožní. Některé věci děláme formálně. Myslíme si, že to, co jsme se naučili od rodičů, je správné. Dokonce někteří napomínají ostatní.
- Ve Francii byla Francouzská revoluce. Dále v Evropě byla 30 letá válka. Všechno bylo odpovědí na nemravnost lidí, na rouhání vůči Bohu. Dnes jsou to potraty, eutanazie, ale to je jen důsledek. Koronavir je tu k zamyšlení. Nosíme roušky. Je to symbol, abychom mlčeli. Abychom zbytečně nemluvili. To omezování má význam v Božím plánu.
- Ve 2. Čtení říká sv. Pavel Filipanům, které měl velmi rád. O nic nemít starosti, všechno předkládat Bohu. Bůh ví všechno. Jednat spravedlivě. Chválit lidi, kteří si to zaslouží. Abychom se nebáli. Naše víra je slabá. Bůh nedopustí, aby se nám stalo něco, co nám není k dobrému. Když přijímáme sv. přijímání, abychom věřili, že to je Bůh, že to je Pán Ježíš. Že to není něco. To není za odměnu, to je k naší posile! Abych snášel i ostatní lidi, ve kterých je také Pán Ježíš.
- Posuzování, závist, pomluvy. A když si to uvědomím, už to je začátek, kdy Pán Ježíš může léčit.

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Facebook

Odkazy

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Stare Bohnice

Logo osmicky

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco
Bohnicke komunitni centrum