Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Dnes završujeme Vánoční dobu. Minulý týden po mši svaté zemřel jeden náš farník. Padl na cestě domů u Billy a byl mrtvý. Volala manželka, která je evangelička a s manželem nechodila k nám do kostela. A ptala se, zda byl manžel u svatého přijímání. A když se dozvěděla že ano, byla klidná, že byl připravený do věčnosti.

- Ježíš přichází k Jordánu a nechává se od Jana Křtitele pokřtít na znamení pokání, tak jako všichni v té době. Tam, kde byl Ježíš pokřtěn, je místo uctíváno i Židy. Protože tudy přišli Izraelité ze Sinajské pouště do Zaslíbené země. Dnes tam chodí židovští novomanželé pro Boží požehnání.

- Ježíš byl představen jako milovaný syn, ve kterém má Bůh zalíbení. Tehdy to byl symbol křtu, později začínají křesťané svůj křesťanský život svátostí křtu. Jsme sice křtem zbaveni dědičného hříchu, ale náklonnost ke hříchu stále zůstává. Ďábel obchází a svádí nás. Každý je ďáblem atakován, přiměřeně svému vzdělání, přiměřeně svému věku. Všichni jsme pokoušeni. Proto byla ustanovena svátost smíření. Kněz nás ujišťuje, že je nám odpuštěno, a navíc dostáváme sílu, abychom mohli s pokušeními bojovat. Je nutná touha po odpuštění a upřímnost. Pokud člověk nezraje, chová se pořád jako mladík, který objevuje svět a dělá chyby. Člověk má nazrávat, má si vyprošovat moudrost. Člověk potřebuje vnitřní kázeň, postoj, do kterého se nám nechce. Rodiče dávají svým životem příklad dětem.

- Pokud chce být člověk vnitřně svobodný, musí si dělat sám sobě násilí. Kněží, kteří byli v kriminále, se cítili velmi svobodní. Duchovní svoboda spočívá v tom, že se dokážu odpoutat od věcí, na kterých mě velmi záleží a které nejsou důležité. Kristem jsme byli osvobozeni, stali jsme se Božími dětmi.

-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2017  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
161718192021
242528
31     

Odkazy

Facebook