Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Vy jste to světlo, co jste tady v kostele. Jsme sůl a světlo. Sůl se dává do pokrmu, aby měl pokrm chuť. Neházet sůl do očí. Tedy předávat evangelium jako sůl do pokrmu. Odhadnout, aby to nebylo moc.
- V Itálii se ve stejném obchůdku prodává tabák a sůl. Protože Itálie nemá solné doly a sůl byla na příděl. Sůl je důležitá, ale nesmí jí být mnoho. My se často bojíme, abychom nebyli „moc“, abychom nebyli výbojní, ale máme být příkladem. Žít tak, aby na nás bylo vidět, že jsme křesťané.
- Světlo, to znamená chovat se tak, jak máme. Pán Ježíš chce, abychom byli dobří, ne abychom vypadali jako dobří. Každý si může položit otázku: „Chci vypadat jako dobrý, nebo chci být dobrý?“

<<  Srpen 2017  >>