Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Ježíš vzkřísil Lazara, Jairovu dceru a syna naimské vdovy. Není to pouze historická zkušenost, je třeba to vnímat i duchovně. Je třeba povzbudit svou víru.
- Za totality mnozí příslušníci STB chodili v dětství do kostela a ministrovali, pak ale pronásledovali církev. Jak by to bylo, kdyby opět nastalo pronásledování církve? Kolik lidí, co chodí dnes do kostela, by zradilo?
- My si často dokazujeme, že máme pravdu. A to je naše pýcha. Nevnímáme, v čem je naše pýcha. Je třeba uvědomit si, v čem chybuji, v čem je moje pýcha. Kdyby naše víra byla hlubší, prožívali bychom vše jinak.
- Církev má křížové cesty, aby upozornila na utrpení Ježíše Krista, který nás svou smrtí vysvobodil.
- Je třeba chodit ke zpovědi. A mít snahu, abych se zlepšil. Aby to nebylo povrchní, formální. My ani neumíme předávat víru.
- Kněz zprostředkovává Boží sílu přes svátosti. K tomu byl povolán a vysvěcen. A my máme představy, jak má kněz žít, jak se má projevovat. Celibát není o absenci ženy, ale o lidské osamělosti. Jinak my kněží jsme lidé jako vy všichni. Jen máme obrovskou Boží milost, abychom zprostředkovávali Boží milosti.
- Víra je také o tom, že mi Pán Bůh vždy pomůže. Přeji vám, aby vaše víra byla veliká, nejen malý plamínek.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2017  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
242528
31     

Odkazy

Facebook