Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Ježíš, když vstal z mrtvých, měl už jiné tělo, protože to bylo tělo oslavené, to znamená, že nepodléhalo fyzikálním zákonům.
- Migrační vlna v nás vyvolává to, že si začínáme uvědomovat své křesťanství. Jde o to, aby Evropa zůstala křesťanskou. Představitelé Evropy se totiž chovají protikřesťansky. V ohrožení je např. rodina. Dále je tu důraz na menšiny. Volba vlastního pohlaví atd. Islám se nemůže dát dohromady s křesťanstvím. Je úplně jinak nastaven. Mohamed má 2 období: Mekka a Medina. V Mekce měl jiné projevy, byl mírumilovný. V Medině byl bojovný, hlásal ničení, násilí. Někteří imámové chtěli upřednostnit texty i z Mekky, aby islám nebyl jen násilný. V r. 1985 byl jeden takový imám v Chartúmu oběšen, a to vlastními lidmi.
- Budeme se denně modlit v přímluvách, aby muslimové uvěřili v lásku Ježíše Krista. Vloni byl Rok Božího milosrdenství, jakoby to byla odpověď na násilí islámu.
- Na vysokých školách se učí gender a dále politická korektnost. Ale heterosexuál, bílý, to je v mediích problém. 85 letý jezuita z Káhiry říká, že ten, kdo mluví o islámu, ho nezná zevnitř. My křesťané si máme být vědomi, že máme být stateční.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2017  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
161718192021
242528
31     

Odkazy

Facebook