Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Musíme respektovat to, že skrze Ježíše Krista vcházíme do nebe. Ježíš se ztotožňuje s Bohem Otcem. V Ježíši je zároveň obsažen i Otec. To je tajemství a my to můžeme pouze přijmout, věřit tomu.
- Je třeba se modlit za to, aby kněz byl moudrý. Kněz má obrovskou duchovní moc. Má před Bohem odpovědnost. Poslání kněze je, aby vedl lidi k Pánu Bohu, aby se za lidi modlil. Světská společnost uznává demokracii, všichni se dohodnou. V církvi demokracie není, určuje se vše odshora dolů. Ve světě je to jinak.
- Společnost je liberální. Dohodne se, že Desatero se nemusí dodržovat. Každý si dělá, co chce. Bůh nám dal Desatero, abychom žili v souladu. Když se to porušuje, nemáme Boží požehnání. To, co vidíme v televizi, to je divadlo. To jsou jen emoce. My prožíváme vše citově. Nenechme se zmást. Problémem je, koho budeme volit. My křesťané se máme držet Desatera, máme věřit Ježíši, který je Cesta, Ten nám dá vědět, abychom se rozhodovali správně, bez ohledu na naše emoce. Vyprošovat si duchovní moudrost. Upřímným křesťanským životem se připravuji, abych byl moudrý.
- Dobrý pastýř je v každém z nás. Babička dává příklad vnoučatům, v práci, v rodině, všude to je, dáváme příklad ostatním.
- Jako křesťané se pohybujeme ve světě. Jsme stádovití, zbabělí, vyčkáváme, abychom se pak přidali k vítězům.
- Nepodceňovat problémy druhých, ani problémy dětí. Každý má problémy takové, které jsou pro nás důležité.
- Věřme v Ježíše a jděme za Ním.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2017  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
161718192021
242528
31     

Odkazy

Facebook