Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Když Ježíš chodil po zemi, měli k Němu apoštolové velmi blízko. Další lidé měli odstup. A další, kteří se s Ježíšem ani nesetkali. I dnes je to stejné. Lidé mají různý vztah a postoj (kde jsou dva či tři… co jste udělali pro jednoho… Eucharistie).
- Jeden člověk se chtěl naučit modlit. Šel k poustevníkovi. A ten mu dal děravý, špinavý koš, aby nanosil vodu. Snažil se, ale nešlo to. Pak si stěžoval. A mnich mu řekl, že koš byl špinavý a teď je čistý. Tak je to i s modlitbou. Zdá se, že to nejde. Ale nakonec nás modlitba mění.
- I apoštolové se museli v modlitbě připravit, aby pak mohli evangelizovat. Když něco děláme, jiní se za nás zase modlí. Jsou období, kdy se člověk převážně modlí, jsou období, kdy člověk převážně něco dělá.
A především, Pán Ježíš na nás myslí. Důležitý je náš vlastní postoj.
 -mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2017  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
161718192021
242528
31     

Odkazy

Facebook