Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Největší tajemství křesťanského života je Nejsvětější Trojice a Boží život v Bohu. Mojžíš chtěl po Bohu jméno a Ten mu řekl: „Jsem, který jsem“, hebrejsky to znamená Jahve. Židé to jméno opisovali, říkali Adonai. V češtině je to Hospodin. Muslimové nás považují za nevěřící právě kvůli Trojici. Myslí, že máme 3 bohy. My ale máme Jednoho Boha, který se projevuje 3 způsoby. Příklad: strom: koruna, kmen, kořeny.
- Bůh přijme lidské tělo a stává se Ježíšem Kristem. A pošle Ducha Svatého. Pořád je to tentýž Bůh.
- V každém z nás je Bůh. Ale ne každý je schopen a ochoten s Bohem spolupracovat. Manželství je obrazem Nejsvětější Trojice: otec, matka, dítě.
- V některých jazycích je Duch Svatý rodu ženského.
- Bůh miluje každého z nás. Židé nechápou, jak se Bůh mohl stát člověkem. Život je samé utrpení. Samé citové utrpení. Ale život má smysl. Trápení má smysl. Umíráme tehdy, kdy je to pro nás nejlepší. Buďme věřící, víra nám dává sílu. Víra se poznává v životních situacích. Abychom měli připravená srdce.
- Toužím, abych se setkal ve svatém přijímání s Kristem?

<<  Srpen 2017  >>