Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Někdo chodí do kostela ze zvyku, někdo je hodně unavený.
- Eliáš poznal Boha v tichém vánku. I my se máme zklidnit, odložit své starosti a v tichu se pak s Bohem setkat v kostele.
- Židé měli představu, že Mesiáš nemůže být ukřižován.
- Některé matky jsou pyšné, když se podaří dobře vychovat své děti. A když ta žena je zbožná, je to problém. Často se pak dívá na ostatní úkosem. Všechno je milost. Není možné kritizovat ostatní.
- V dnešním evangeliu je příklad víry. To je jediný zázrak, kdy Pán Ježíš nikoho neuzdravil, nikomu nepomohl. Je to zázrak pro všechny. My chceme jistotu. Ale Bůh nám dává naději. Bůh poskytne pomoc, ale často jinak, než chceme, než si přejeme.
- Lidé u nás mají strach z migrantů. Ale oni k nám nechtějí. Podléháme mediím. A bojíme se. A naše společnost hrubne. V televizi se mluví vulgárně. Mezilidské vztahy, to je problém. Zraňujeme se slovem a nemáme se rádi.
- Milostí je se ztišit. A svou víru musím pěstovat. Chceme jistotu, ale Bůh nám ji dává jinak, než očekáváme. Mám vědět, že Bůh mě má rád a ví o mně. Bůh mi vždy pomůže.

<<  Září 2017  >>
181920212223