Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Pán Ježíš vysvětluje svým učedníkům, že přišel pro všechny lidi. Nejdřív mlčí, pak ženu odmítá a pak ji uzdravuje. Vyzdvihuje její víru.
- Šířit křesťanství mezi pohany, to je poslání apoštolů. Tedy šířit víru mezi nežidy. Petr – to je skála Církve. Pavel – má šířit křesťanství mezi nežidy. Židi byli hrdí na to, že jsou vyvolený národ. A je to tak pořád. Jsou pronásledováni, a přesto jsou vyvoleným národem. Vždy se to obrátí k jejich dobru.
- Pavel se dostává do střetu s Petrem, vytýká mu, že se přetvařuje před Židy. Nakonec je to tak, aby to bylo přijatelné i pro obrácené pohany. Např. obřízka je důležitá, a co tedy s obrácenými pohany, zda se mají také nechat obřezat? A došlo se k tomu, že nejpodstatnější je křest.
- Máme se mít rádi. Uvědomit si, že i já sám mám hříchy, nedokonalosti, nejen ostatní lidé.
- U zpovědi vyjmenujeme své hříchy, ale často nemáme kajícnost. Postoj kajícnosti nám často chybí. Já jsem hříšník, máme vědět.
- Představa pekla je odvislá od prožitků mystiků. Oni to popisují hrůzami své doby. Dnes jsou to deprese, obrovská samota. Plameny, řetězy, oheň – to bylo zase ve středověku.
- Mít vztah k Pánu Bohu, bychom se nebáli, že jsme sami. Bůh chce pro nás to nejlepší. Bůh neopouští. I ve zkouškách je třeba osvědčit víru. Být dobře psychicky naladěn. Naše fyzické nemoci jsou z našeho psychického naladění. Kdo nevěří, je pověrčivý, všechno je pak dovoleno.

<<  Listopad 2017  >>
20212225