Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Pán Ježíš vysvětluje svým učedníkům, že přišel pro všechny lidi. Nejdřív mlčí, pak ženu odmítá a pak ji uzdravuje. Vyzdvihuje její víru.
- Šířit křesťanství mezi pohany, to je poslání apoštolů. Tedy šířit víru mezi nežidy. Petr – to je skála Církve. Pavel – má šířit křesťanství mezi nežidy. Židi byli hrdí na to, že jsou vyvolený národ. A je to tak pořád. Jsou pronásledováni, a přesto jsou vyvoleným národem. Vždy se to obrátí k jejich dobru.
- Pavel se dostává do střetu s Petrem, vytýká mu, že se přetvařuje před Židy. Nakonec je to tak, aby to bylo přijatelné i pro obrácené pohany. Např. obřízka je důležitá, a co tedy s obrácenými pohany, zda se mají také nechat obřezat? A došlo se k tomu, že nejpodstatnější je křest.
- Máme se mít rádi. Uvědomit si, že i já sám mám hříchy, nedokonalosti, nejen ostatní lidé.
- U zpovědi vyjmenujeme své hříchy, ale často nemáme kajícnost. Postoj kajícnosti nám často chybí. Já jsem hříšník, máme vědět.
- Představa pekla je odvislá od prožitků mystiků. Oni to popisují hrůzami své doby. Dnes jsou to deprese, obrovská samota. Plameny, řetězy, oheň – to bylo zase ve středověku.
- Mít vztah k Pánu Bohu, bychom se nebáli, že jsme sami. Bůh chce pro nás to nejlepší. Bůh neopouští. I ve zkouškách je třeba osvědčit víru. Být dobře psychicky naladěn. Naše fyzické nemoci jsou z našeho psychického naladění. Kdo nevěří, je pověrčivý, všechno je pak dovoleno.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Květen 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
2122232426
2930   

Odkazy

cz2018 Headerlogo

Logo osmicky

Stare Bohnice

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice
Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8

 

Facebook