Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Dnes se jedná o mezilidské vztahy. Každý se narodil s určitými dispozicemi a s těmi se pak musí pracovat. Často se u zpovědi mluví o důsledcích. Ale je třeba jít ke kořenům. Odstraňovat podstatu. Něco pramení ze špatné výchovy, něco zase z něčeho jiného. Rodina si musí od začátku uvědomovat, že děti potřebují lásku. Člověk se má snažit respektovat starší, chovat se ohleduplně k ostatním. Jestli se má něco změnit, pak se musím změnit já. Jak se může změnit druhý, když já nevidím své chyby? Mám se snažit odstranit ty chyby na sobě, které vidím na druhých lidech.
- S pomocí Boží dokážu vše, bez Boží pomoci nic. Učit se ovládat, tedy pěstovat askezi.
- Když se společně modlíme, máme myslet na to, o co prosíme. Např. v přímluvách.
- Je třeba se poznat. A z toho vyvozovat důsledky.

<<  Říjen 2017  >>