Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Máme být připraveni na to, že se sejdeme s ostatními v nebi. Boží spravedlnost je jiná, Jeho uvažování je jiné. My posuzujeme lidi podle sympatií, podle toho, jak se k nám chovají. Ale Bůh posuzuje podle lidského srdce.
- Peníze jsou prostředek, který se máme naučit používat. Jsou 2 extrémy: jedni pořád mluví o penězích, myslí na peníze. Vše řeší přes peníze. Většinou to nejsou chudí, jsou ale lakomí. Další skupina, druhý extrém jsou lidé, kteří neumějí hospodařit. Musí mít to nejlepší. Nepočítají. Zadluží se. Neznají cenu peněz.
- Naučme se nezávidět. Abych měl krásné, čisté srdce.
- Nic horšího není, než když čekáme, že věci zařídí ostatní. Musím začít u sebe.

<<  Říjen 2017  >>