Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Ježíš mluvil často v podobenstvích. Některá podobenství jsou nám už těžko srozumitelná. Dnes mluví o tom, že všichni jsme pozváni. Mnoho je povolaných, ale málo vyvolených. Svatební roucho znamená milost posvěcující, se kterou člověk pracuje a svou víru rozvíjí.
- Včera byl křest, malý Zachariáš dostal milost víry. Milost je, že Bůh to tak chce. A tu víru má člověk rozvíjet. pokud ho rodiče nepodporují, dítě pak už víru nemá. Je dost pokřtěných, ale nepraktikujících. Statisticky jsou to křesťané, katolíci, ale nežijí podle víry, víru ztrácejí nebo už ztratili.
- Ve Staré Boleslavi řekl kardinál Duka, aby většina nebyla ovládána menšinou. A byla to výzva, abychom šli k volbám. A protože to byl jen výsek kázání, došlo k nedorozumění a mnozí kardinála Duku kritizovali, aniž by slyšeli celek. Je třeba si být vědomi, že máme zodpovědnost. Za to, co říkáme, za to, co píšeme. Učit se rozlišovat, co je důležité a co není.
- Pro nás věřící je hlavní náš vztah k Bohu. Nejdříve máme hledat Boží království a ostatní nám bude přidáno. Neboť bez Božího požehnání je marné lidské namáhání.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Duben 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242528
      

Odkazy

cz2018 Headerlogo

Logo osmicky

Stare Bohnice

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice
Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8

 

Facebook