Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Ježíš mluvil často v podobenstvích. Některá podobenství jsou nám už těžko srozumitelná. Dnes mluví o tom, že všichni jsme pozváni. Mnoho je povolaných, ale málo vyvolených. Svatební roucho znamená milost posvěcující, se kterou člověk pracuje a svou víru rozvíjí.
- Včera byl křest, malý Zachariáš dostal milost víry. Milost je, že Bůh to tak chce. A tu víru má člověk rozvíjet. pokud ho rodiče nepodporují, dítě pak už víru nemá. Je dost pokřtěných, ale nepraktikujících. Statisticky jsou to křesťané, katolíci, ale nežijí podle víry, víru ztrácejí nebo už ztratili.
- Ve Staré Boleslavi řekl kardinál Duka, aby většina nebyla ovládána menšinou. A byla to výzva, abychom šli k volbám. A protože to byl jen výsek kázání, došlo k nedorozumění a mnozí kardinála Duku kritizovali, aniž by slyšeli celek. Je třeba si být vědomi, že máme zodpovědnost. Za to, co říkáme, za to, co píšeme. Učit se rozlišovat, co je důležité a co není.
- Pro nás věřící je hlavní náš vztah k Bohu. Nejdříve máme hledat Boží království a ostatní nám bude přidáno. Neboť bez Božího požehnání je marné lidské namáhání.

<<  Listopad 2017  >>
2021222325