Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Roku 1978 byl zvolen papežem Karol Wojtyla – Jan Pavel II. Po mnoha staletích nebyl zvolen Ital. Navíc byl z komunistického bloku.  A to byl začátek konce komunistické éry. Bůh ví, proč a jak to je, ale my lidé nevíme nic. Papež začal jezdit po světě, a tam pak nastalo mnoho konverzí. Po něm přišel Benedikt XVI., který šel do hloubky. A pak přichází František, který nepochází z Evropy a má úplně jiné uvažování než Evropané. František přistupuje k lidem osobně, vede dialog. Denně má mši svatou pro obyčejné.  Když letí letadlem, mluví bezprostředně s novináři, ihned po skončení návštěvy. Není to nic honosného. Konzervativní teologové mají problém. Papež o nás říká, že my v Evropě jsme pošetilí, nestaráme se o to podstatné. Myslíme příliš materiálně. Nemyslíme na věčnost.
- V dnešním evangeliu je scéna, kdy přední Židé porušují předpis, a to když vytáhnou z kapsy peníz, kde je obraz římského císaře. A oni nesmí u sebe nosit nic, co připomíná někoho jiného než Hospodina. Především Boží království, říká Ježíš. A tak máme žít i my.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Duben 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242528
      

Odkazy

cz2018 Headerlogo

Logo osmicky

Stare Bohnice

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice
Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8

 

Facebook