V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Důležitá je odpovědnost křesťana. Např. při křtu dítěte. Rodiče slibují, že dítě povedou k Pánu Bohu. Když mají snoubenci svatbu, slibují, že spolu vše ponesou. Dobré i zlé. Ale pak přijde problém a rozvádějí se. A rozhodnutí biskupa či kněze, zda znovusezdaní mohou ke svátostem, je důležité. A papež dává odpovědnost kněžím, aby rozhodli, zda mohou či nemohou. A vzniká problém. Mnozí, i někteří kardinálové, chtějí přesný předpis. Ale život není o předpisech, život je pestrý.
- V politice platí, že ne o všem se smí mluvit. Mluví se o politické korektnosti. Když se mluví o toleranci, tak to platí jen tam, kde mě to nezajímá. Ale pokud je něco proti mému křesťanskému přesvědčení, tam je to jiné. Nemůžu respektovat něco, co je proti křesťanství. Např. praktikující homosexuálové. Něco jiného je latentní homosexuál, který ale svou sexualitu nepraktikuje. Musíme mít jasné stanovisko.
- Kněz nám má pomáhat unést naše starosti. A Bůh nechce nic, co bych nemohl unést. Je třeba rozlišovat, brát věci do hloubky, nebýt povrchní. Jak se říká, aby nás Pán Bůh při zdravém rozumu zachovati ráčil.

<<  Únor 2018  >>
19202124