Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Máme být připravení, počítat s tím, že jednou zemřeme.
- Jsem rád, že mám ozvěnu na to, co říkám v kostele. Zpětná vazba je pro kněze velmi důležitá. Někomu se nelíbí, že se v kostele dotýkám i politických věcí. Je třeba vědět, co je v základu toho, co se děje kolem nás. Teď se mluví zase o zdanění církevních restitucí. A jde o komunisty, kteří by chtěli jít dohromady s ANO. Na toto zdanění komunisté slyší. Emoce vyplavou na povrch a my se necháváme strhávat.
- Je třeba být moudrý. A to je třeba si vyprošovat. Na moudrost nepřijdu rozumem. Moudrost je pod vlivem Božího vnuknutí. Pán Bůh vše ovlivňuje.
- Liberalismus je názor, že vše je dovoleno, všechno, co není zakázáno. Politická korektnost je to, že se nesmí věci nazývat pravými jmény. Jakmile se pojmenuje něco nepříjemného pravým jménem, je to proti korektnosti. Je to vnímané jako špatné.
- Tedy vyprošovat si dar moudrosti. Nesmím si myslet, že něčemu rozumím. Např. rodiče vychovávají své děti. A když děti dospějí, dělají třeba špatná rozhodnutí. A místo abychom bědovali, že jsme je špatně vychovali, máme se modlit, aby měly děti moudrost při svých rozhodnutích.

<<  Prosinec 2017  >>
192023