Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- V 1. čtení jde o oslavu ženy. Italský europoslanec řekl, že žena má rodit a muž se má o ni starat. Nebyl pochopen. Dali mu do úst názor, že žena má být u plotny. Ale tak to nebylo řečeno. Žena v politice by musela být ješitná a ctižádostivá jako muž. Její pojetí je jiné: moudře ví, že se má starat o rodinu a má předávat lásku manželovi a dětem. Žena doma se obětuje pro děti. Není za ní zdánlivě vidět žádná práce, a přitom dělá to nejdůležitější: vychovává děti.
- 2. čtení nám připomíná, že umřeme. My křesťané víme, že Bůh má každého z nás rád. Že bez Boha je náš život prázdný.
- Dnešní evangelium je o tom, abychom své hřivny využívali. Není to o výkonu. Ale abych využíval své hřivny. Abych naplňoval svůj život. Neodsuzovat, ale činit. I to, do čeho se mi nechce. Bůh nás bude posuzovat, jak jsme to všechno vnitřně prožívali. U zpovědi je třeba všechno vyznat. Kněz nic neposuzuje. Všechno je otázkou víry. Neobelhávat. Bůh vše vidí, všechno ví.

<<  Prosinec 2017  >>
192023