Modlitby Taizé Modlitby Taizé
Modlitby pořádáme od roku 2006. V současné době se konají nepravidelně. Aktuální termín včas zveřejníme.
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce: Kulturní Osmičky, Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Svátek Krista Krále se slaví od r. 1925. Vyhlásil ho Pius XI. Bylo veliké pronásledování křesťanů v Mexiku.
- Kristus je král, ale ne z lidského světa. Na konci mše sv. bude zásvětná modlitba, kterou se společně pomodlíme.
- My všechno převádíme do svého lidství. Ale jsou některá tajemství, která jsou nevysvětlitelná. Je chyba vysvětlovat tajemství. Můžeme vnímat pouze srdcem. Vše jsou básnické obrazy. Když si vezmeme stvoření světa, to není reálný popis událostí. Žena je strážkyně citů, strážkyně lásky. Je to otázka víry.
- Ježíš se projevoval jako člověk, a přesto měl božskou moc. Když zemřel Lazar, řekl Ježíš, že ho vzkřísí z mrtvých.
- V kostele je Ježíš přítomen reálně ve svatostánku. Když ho přijímáme, je to reálné. Když jdu ke zpovědi, chci se polepšit. Chci se toho zříct.
- My dostáváme víru, ale ne jistotu, kterou si můžeme ověřit.
- Chyby vidíme na druhých, ale na sobě je nevidíme. Když máme zdravotní problémy, chce nás Bůh většinou na něco upozornit. Co je důležité, je lidským očím neviditelné, správně vidíme jen srdcem.

<<  Prosinec 2017  >>
192023