- Začínáme nový církevní rok. Je to příprava na Vánoce. V prvních staletích se narození Krista neslavilo. Nejdůležitější jsou Vánoce. Až ve 3. století určili jako oslavu den slunovratu. Dny se začínají prodlužovat. Advent je doba poezie, ale dnes je to spíše doba komerční. My si ale připomínáme, že Pán přijde. Nevíme kdy, ale přijde.
- Advent je doba čekání a modlitby. Dětem se čas vleče, dospělým a starším čas utíká. V dlouhých nocích si máme uvědomovat, že narození Ježíše Krista se stalo. Malé dítě ve své dospělosti pro nás zemřelo. V adventu se máme ztišit. Lidé ale často hekticky nakupují. Hodnota dárku je, že ho vybíráme z lásky. Advent je také období naděje. Jsme Boží milované děti.
- Víra je dar a ten dar máme rozvíjet. Musím být v duchovní rovině stále nasazený. Tedy ztišit se, čekat a modlit se. Vytrvat ve víře. Pán o mně ví a miluje mě.

<<  Duben 2018  >>

cz2018 Headerlogo