- 2. neděle adventní je vždy ve znamení Jana Křtitele. Je možno říct, abychom se zklidnili. Bude to jinak. Adventní doba je o ztišení, ne abychom lítali po obchodech.
- Jan Křtitel šel do pouště, potom lidi burcoval, aby dělali pokání. Všichni jsme hříšní. Jen je třeba poznat, v čem má hříšnost spočívá. Má hříšnost je v mém postoji. Že žárlím, že závidím, Že jsem tvrdohlavý. Pokud bychom byli svatí, pak zemřeme a budeme u Pána Boha. Mé hříchy jsou tajné, nekřičí, nejsou proti světským zákonům. Ale jsou. Máme své představy, jak to má vypadat.
- Prosit Pána Boha, abych byl na Něj napojený. Abych respektoval Pána Boha, slyšel Jeho znamení, která nám dává.
- Bůh je se mnou, ale také mám své limity, ne všechno dokážu zvládnout. Nejhorší jsou představy, které máme. Hlavní ale je, že chci jít za Pánem Bohem.
- Cílem Vánoc je, aby se v mém srdci narodil Pán Ježíš, aby se v mé mysli i srdci zrodil opět Ježíš Kristus.

<<  Duben 2018  >>

cz2018 Headerlogo