V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Vnitřní hřích církve znamená, že ani nevnímáme, že jsme hříšní. Vnitřní závist, vnitřní nenávist, vnitřní neukázněnost – to nevyznáváme. Své chyby nevnímáme.
- Každý kněz nás burcuje, abychom mysleli na to, že jsme tu jen přechodně. Abychom si uvědomili, že tu nebudeme pořád. Máme se radovat ze života a modlit se.
- Děláme Těšení, děláme koncerty, ale prostor kostela je určený k modlitbě. Evangelizujeme tím, že budeme žít spravedlivým způsobem života. Žít upřímně a opravdově. Hlas volajícího na poušti, připravit cestu Pánu.
- Jsem už po svátosti smíření? Máme připravené srdce pro přijetí Pána?
- Snažit se, abych měl vnitřní radost a aby ta radost ze mne vyzařovala. A o to musíme prosit, protože to člověk sám nedokáže. Ale jako Boží dar to dostaneme, pokud se budeme o to modlit.

<<  Leden 2018  >>