V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.

- Dům pro Hospodina, to je Panna Maria. Tajemství Vtělení, tomu nerozumíme. Maria říká ANO. Nerozuměla, ale souhlasila. A tím nám otevřela nebe, které bylo uzavřeno hříchem prvních lidí.
- Bůh se stal Tělem a žil zde na zemi 33 let. Maria je také Sedmibolestná. Prožívala bolesti. Tvou duší pronikne meč. Bylo vyhnanství v Egyptě, Ježíše hledala tři dny, pak Ho nalezla v Chrámě. Pak viděla Ježíše na Křížové cestě. A pak měla mrtvé tělo Ježíše na svém klíně. A potom byl pohřben.
- Panna Maria nám vlévá sílu, když se k Ní budeme v modlitbě utíkat.
- U nás je Štědrý den, ale např. v Itálii je to normální pracovní den. Teprve o půlnoci začínají Vánoce.
- My máme představy, jak má co vypadat. V nás rezonuje naše citovost. Ten, který za nás umřel na kříži, toho oslavujeme dnes, kdy se narodil.
- Šířit radost, kterou máme v sobě. Bůh mě miluje a neopouští.

<<  Leden 2018  >>