- Dnes oslavujeme Pána. Včera na Půlnoční bylo hodně lidí, a byli tam i ti, co chodí do kostela 1x ročně o Vánocích. Forma je důležitá. Každý člověk se má naučit vnitřně se ovládat. Říká se tomu askeze. Abychom na své nedostatky nemuseli myslet. Některé věci jsou nepřenosné. Každý na to musí přijít sám. Zkušenosti se předávají pouze modlitbou. Židé měli předpisy a ty se snažili dodržovat. Ale u nás křesťanů je to jiné. Kdo dodržuje formálně předepsané věci, ale nevnímá srdcem, je třeba se ptát sám sebe, zda jsem chtěl, aby to tak dopadlo? Důležitý je úmysl.
- Přejme si, aby se Ježíš narodil v našich srdcích.

<<  Duben 2018  >>

cz2018 Headerlogo