Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Benedikt XVI. ve své knize Poslední rozhovory mluví o tom, že to s křesťanstvím není vůbec špatné. II. vatikánský koncil chtěl některé věci posunout. Že nejsme skanzen, ale živá církev.
- Evropa je utlumená. Lidová zbožnost je důležitá, ale v různých krajích je jiná. Benedikt XVI. říká, že máme veliké rezervy. Že máme svůj křesťanský život zvnitřnit, prožívat uvnitř sebe.
- Máme v klášteře studenty ze Slovenska a ti mají svou víru tradiční. A já se snažím, aby svou víru prožívali osobně. Aby to nebylo zvykové. Náboženská výchova dětí se předává zkušenostmi v rodině. To není věc katechetů. Osobní víra není o znalostech. Je třeba znát učení katolické církve a v mém srdci se mají měnit a rozvíjet některé hodnoty. Je třeba vnímat věci srdcem. Je třeba žít s Pánem Bohem. Je třeba mít čas na modlitbu. Udržovat s Bohem kontakt. Bůh je v mém srdci. Ježíš Kristus je Cesta, Pravda a Život. Skrze Ježíše Krista se dostáváme k Bohu už teď na zemi. Víra nás osvěcuje jinak než rozum. Víra nejsou emoce. Je to něco jiného. Je to jistota, která nás osvěcuje, vede.
- S křesťanstvím to vůbec není beznadějné. Není to charita, není to starost o nemocné. Hlavně udržovat osobní vztah s Bohem, a až pak následuje činnost, která z víry vychází. A když člověk nevěří, nemá důvod dodržovat Desatero.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Listopad 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131417
202124
2728  

Odkazy

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Logo osmicky

Stare Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8          

Facebook