- Pán Ježíš si vybírá své učedníky. I dnes. Dnes se také dějí zázraky tak, jako v prvních dobách. Jen je třeba je vnímat.
- Jsme finančně negramotní. Neumíme hospodařit. A tak se teď mladá generace učí hospodařit. Ale nikdo nevnímá to, že jsme uvnitř i mravně negramotní. Je třeba být vzorem pro mladé. V mravní oblasti. Svatý Pavel už tehdy v Korintě vedl lidi k tomu, že život není jen materiální, ale aby si lidé také našli svůj vztah k Bohu. Pomalu se to ujímalo, ale dnes, počínaje 60. lety 20. století, je to stejné jako tehdy v Korintě. Mladí ani nevědí, že je něco špatně. S mravní negramotností jde národ dolů.
- Necháváme se ovlivňovat svými emocemi, ale emoce neumíme zvládat. Naším úkolem je vyprošovat si dary od Pána Boha. Prosit, abych byl zbaven různých neřestí. Bůh může z nás udělat dobré lidi.

<<  Červenec 2018  >>
1617181921