Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Tuto neděli se v textech jedná o upevnění naší víry. Příkladem je 1. čtení, obrácení Ninive. A ninivští se opravdu obrátili.
- Co to vlastně znamená být věřící? Pevně uvnitř sám sebe vím, že Bůh je, že o mně ví, že je pořád se mnou. A pak, když přijde trápení, člověk to vydrží. Ví, že Bůh o všem ví, že to má smysl, a to pozitivní. Když uděláme zkušenost s Bohem, víra se posiluje. Jen je třeba ta znamení, která se mne týkají, vidět. Jsme totálně závislí na Bohu. Štěstí člověka spočívá ve vztazích, že se máme navzájem rádi. Ty vztahy je třeba pěstovat. Děti jsou darem, ale základem je, že se rodiče mají navzájem rádi. My máme o sobě představy, ale jsme jiní než představy. A když pak děti vyrostou, a my nepěstovali vzájemné vztahy, manžele pak už nic nespojuje. Je třeba, aby bylo vše v harmonii.
- A vztah je i mezi mnou a Pánem Bohem. Je třeba tento vztah pěstovat, posilovat. Udělat si čas na Pána Boha, na modlitbu.
- Nemáme klást důraz na něco, co je méně než Bůh. A to je všechno, protože hlavní je Bůh. Třeba plakat, ale ne až tak moc. Jak je to napsané ve 2. čtení.
- Každý je povolán ke křesťanství a aby žil evangelium. Malé dítě potřebuje rozvinout svou citovou stránku, a to mazlením s matkou. A dítě pak také pochopí, co je to být věřící. Vidí, že se chodí pravidelně do kostela. Děti odezírají. Jde o to, upřímně prosit Boha o svou změnu a věřit tomu.
- Celoživotně se obracet k Pánu Bohu a věřit evangeliu.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Listopad 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
121314151617
202124
2728  

Odkazy

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Logo osmicky

Stare Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8          

Nedělní deník paní Marie

Facebook