Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Ježíš učil jako ten, kdo má moc. Věříš tomu, že Ježíš je Bůh? Proto zpřesňoval zákony, které dostal Mojžíš v Desateru. Nezcizoložíš, ale už když se díváš s chtivostí atd. Vyháněl zlé duchy, to může jen Bůh. Než uzdraví, řekne, odpouštějí se ti hříchy, a to může jen Bůh.
- Když naše společnost nebude mít kněze, kteří mají jiskru víry, bude to špatné. Věřící v Čechách čekají na impuls od kněží, na rozdíl od Slovenska, kde věřící povzbuzují kněze k větší víře.
- Laici se angažují v charitě, ale musí být nejdřív věřící, měli by mít jiskru.
- My si máme svou víru uvědomovat. Neočekávat, že někdo za nás něco udělá. Pán Bůh očekává naši aktivitu, a podle toho nám pomáhá. Snaž se a Bůh ti pomůže.
- Mladé ženy často nemají mateřský cit. Dítě potřebuje být kojeno, potřebuje, aby se s ním maminka mazlila. Ženy ztrácejí pud mateřství.
- Bůh dělá stále zázraky, ale my jsme slepí a hluší. Bůh má moc. Počítá s každým z nás. My se zabýváme žárlivostí, závistí, pomlouváním nebo hmotnými věcmi. Ale Pán Ježíš chce, abychom se vyvíjeli. Rodiče musí žít tak, aby děti viděly, co je to víra. Základy víry se získávají doma, ne v hodinách náboženství.
- Pak se nedivme, že jsme depresivní. Zlý duch přesně ví, jaké máme slabosti, kde má zaútočit.
- Důležitá je také vytrvalost. Konvertité přijdou nadšení. My, co jsme byli pokřtění v dětství, býváme často vyhaslí. Ani netušíme, že mnoho věcí závisí od nás. Dívat se na svět očima víry. Bůh nás neopustí. A my musíme být trpěliví. Věřit Ježíši Kristu.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161720
232427
3031    

Odkazy

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Logo osmicky

Stare Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8          

Facebook