Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení a Starobohnické vánoční těšení.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Evropa od Francouzské revoluce přestává vnímat a uznávat Boha. Vlivem mnoha objevů ve vědeckém světě vzniká dojem, že Boha nepotřebujeme. Žijeme, jako bychom chtěli poručit větru, dešti. Člověk, který začíná stárnout, to často neumí. Je třeba se učit přijímat fakt, že jednou umřeme. Člověk ztrácí rozum, učí se trpělivosti. Staří bývají paličatí, nechtějí pít, mýt se. Málokdo stárne s noblesou. Život má cenu až do svého konce. Kniha Job ukazuje řešení. Přicházejí rány, pohromy. A pak zůstává stále věrný Bůh. Naposledy bylo to, že dostal Job všechno zpět a ještě navíc.
- Víra je o věrnosti. Jsme tvrdohlaví, ale musíme se sklonit před Pánem Bohem a věřit, že vše je nám k dobrému. Víra je závislá na modlitbách. Je třeba být trpělivý, věrný a vytrvalý v modlitbě. Modlitba není promarněný čas.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Únor 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
192021222324
2728    

Odkazy

Logo osmicky

Stare Bohnice

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice
Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8

 

Facebook