Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Dnes jsme slyšeli, jak Mojžíš řešil malomocenství. Lidé se toho báli, mysleli, že lepra je trestem. Dodnes si lidé myslí, že Bůh je trestá, když onemocní. My ale nevíme, proč to tak je. Pokud je všechno v pořádku, člověk je klidný. Pokud přijde nemoc, člověk přemýšlí, může se změnit.
- Ježíš chtěl, aby uzdravený malomocný se šel ukázat knězi, jako svědectví.
- My se chováme jinak v kostele, jinak doma, jinak v práci, jinak venku. Pózujeme se. Sv. Pavel říká, že Bůh mě vidí, Bůh mě má rád.
- Protipólem lásky je egoismus, lhostejnost. Když mi na druhém nezáleží. Hlavně abych já se měl dobře.
- Kardinál Sarah mluvil v Bruselu a řekl, že nejvíc pronásledovaní jsou křesťané v Evropě. V Nigerii jde křesťan do kostela a ví, že se třeba nevrátí, že ho zabijí. Ale v Evropě se zabíjí duše, a to je horší. Je tu mnoho protibožích vyhlášek: potraty, eutanazie… Je to ve všech přikázáních. My Evropané se máme upřímně modlit, chodit do kostela. Pravidelně přijímat svátost smíření, svaté přijímání. Bůh nám dává přikázání, to jsou doporučení. Ďábel ale polemizuje, že to není tak důležité, že to může být jinak. A my pak přikázání zpochybňujeme. A to i výrazy jako je Láska, Neposkvrněné početí apod. Že je to zastaralé. My nevíme, kdy povzbuzujeme a kdy pohoršujeme. Jan Pavel II. udělal mnoho věcí, např. mluvil o Božím milosrdenství ( podle Faustyny Kowalské ). Vedl ho Pán Bůh. Hříšnost vidíme na každém kroku. Ale i přesto Pán Bůh dělá zázraky. Bůh každému z nás ukazuje cestu. Člověk, který žije stále v hříšném stavu, ten svatý nebude. Ale hříšník být svatý může. Není zatvrzelý, chodí ke zpovědi. Lidé se mohou obrátit. Alfons Ratisbone, Žid, se v Itálii obrátil. Zjevila se mu Panna Maria. A on se proměnil. Šel za Ježíšem, za Bohem, skrze Pannu Marii.
- Celoživotně si musíme dávat pozor, abychom nepadli. Pýcha a strach jsou od ďábla. Abychom nepatřili k těm, kteří mají duchovní malomocenství.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Listopad 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131417
202124
2728  

Odkazy

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Logo osmicky

Stare Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8          

Facebook