Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Postní doba je dobou přípravy na Velikonoce. Máme vyjeté koleje, ale my se máme zamyslet, jestli je tu nějaká rezerva, abychom to zlepšili. Jsou vztahy mezi lidmi a je vztah mezi Bohem a jednotlivým člověkem. Horizontála a vertikála. Současná doba klade velký důraz na horizontálu, ale my máme pěstovat vertikálu. Já a Bůh.
- Křížová cesta je pobožnost. Původně bylo 31 zastavení, poté 7 zastavení, teď je 14 zastavení. Máme to aplikovat na sebe. Na Mikulově na Moravě je nejstarší Křížová cesta v republice. Křížová cesta v Jeruzalémě je v arabské čtvrti, poutník se musí protlačovat mezi lidmi.
- Máme si v postní době více připomínat Pána Ježíše právě na křížové cestě. Každou neděli v 17 hodin máme v našem kostele tuto pobožnost. Hned v 1. zastavení, kdy stojí Ježíš před Pilátem, se nám připomíná, kolik je dnes nespravedlivých soudů. Odsouzení, Ježíš bere kříž a padá. I my máme kříže a padáme. Setkání s Pannou Marií. Potřebujeme setkání s blízkými lidmi. Šimon pomáhá nést kříž. Kolikrát potřebujeme pomoc nebo ji poskytujeme. Veronika plná soucitu. A je to připomínka i pro nás, abychom byli empatičtí. Setkání s matkami. Každá matka má trápení s dětmi. Takže to všechno, co prožil Ježíš na křížové cestě, se stává nějak i nám. Měli bychom tedy chodit v neděli na Křížovou cestu a prožívat ji.
- My se chceme učit. A utrpení patří k našemu životu.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161720
232427
3031    

Odkazy

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Logo osmicky

Stare Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8          

Facebook