- Máme si uvědomit, zda Ježíše vůbec známe. Apoštolové chodili dlouho s Ježíšem a náhle se vedle Něj zjevili proroci, Mojžíš a Eliáš. My se také neznáme, neznají se manželé, neznají své děti atd. Žijeme vedle sebe a přece se neznáme. V náboženské oblasti neznáme Ježíše. Pokud zde není nějaká vnitřní zkušenost, neznáme Ho. Vnitřně jsme konzervativní, ale chtěli bychom být flexibilní. Jak se říká, být IN. Ani evangelia mnozí neznají. O Krista se můžeme opřít. Ale musíme tomu věřit. Ve víře je to tak, že člověk ví, že se o něj Bůh zajímá, že je milován.
- Dnes je to 70 let, co komunisté začali vládnout. A trvalo to 40 let. A my nejsme schopní se poučit. A bylo to připravované.
- Jestliže my si nebudeme vědomi toho, jak je důležitá modlitba a Desatero, tak to bude špatné. Don Bosco řekl, že náš program je Otčenáš.
- Dnes se rozmělňuje Desatero, protože ďábel nás ovlivňuje. Feminismus, gender atd. Desatero se nedá měnit. Svatý otec nám říká, jak máme zajet na hlubinu. Zjišťovat, proč jsme chybovali, jít do kořenů. Ďábel ví, jak na nás. My křesťané se máme učit rozlišovat. Ježíš je Bůh. Tomu věříme. Abrahám měl víru. Poslechl a chtěl obětovat svého syna Izáka. To byla ohromná víra v Boha a víra Bohu. My často ve vypjatých situacích nevěříme, že Bůh o nás ví. Bůh pro nás chce vždycky dobro. V životě křesťana je majákem Ježíš Kristus.

<<  Červenec 2018  >>