Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Dnes budou skrutinia, budou pokřtění 3 dospělí.
- Pravidelně říkám, že Desatero zkrátil sv. Augustin, abychom ho mohli recitovat, modlit se. Desatero je v 2. knize Mojžíšově, ve 20. kapitole. 1. – 17. verš a v 5. knize Mojžíšově, v 5. kapitole.
- Mnozí si představují, že nikoho nezabili, nic neukradli, takže nemají hříchy. Ale v Horském kázání Ježíš rozebral, že když už mám touhu po někom, po něčem, to už je špatné.
- A když stoupá materiální úroveň, nejsme šťastnější. Je třeba se uskromnit. Neočekávat víc, ale být spokojený s tím, co máme.
- V Chrámě se Ježíš rozčilil. Přiblížil se nám jako člověk. Emoce mohou být kladné i záporné. A my neumíme emoce ovládat. Neumíme s emocemi pracovat. Media nám podsouvají emoce a my to nezvládáme. Hysterie neovládá emoce, člověk pak říká věci, které si nepamatuje a za které by se měl stydět. Hlavně u žen je to tak. V těžkých emocích nemá cenu řešit věci, dělat zásadní rozhodnutí. Ale zase nemáme být neteční. Máme po komunistické éře pozůstatky, nejsme svobodní, máme návyky nic neříkat, nic neřešit. Např.: Byl zbožný kostelník, toho léta provokoval jeho tchán. Jednou to přeteklo, kostelník se rozčílil a tchána zabil. Nebo manželka zabila manžela, ale až po mnoha letech, kdy jí manžel ubližoval. Člověk se musí učit zvládat své emoce ( např. závist, žárlivost ). Také někteří lidé stále popichují. Zasáhnout, když je třeba.
- Vyprošovat si dar milosti, abych věděl, kdy emoce řešit a kdy se ovládat. My jako křesťané nemůžeme být neteční, ale také se musíme ovládat. Mít moudrost, kdy mluvit a kdy mlčet. Kdy zasáhnout a kdy to přejít.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161720
232427
3031    

Odkazy

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Logo osmicky

Stare Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8          

Facebook