Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Věřit je těžké. Buď byl vychován ve víře nebo udělal zkušenost s Bohem. Víra je dar, který dostáváme při křtu. Ale jak se k víře postavíme, to je každého věc. Víra není o diskusi. V naší době se pořád diskutuje.
- Víra je ze slyšení, není racionální, i když racionalita je také důležitá. Pokud se zdůrazňuje nějaká věc, která není ke zdůrazňování, vzniká hereze a těch bylo v křesťanství mnoho. Ježíš nás osvobodil od lpění na předpisech. Víra není o formálním dodržování předpisů, ale o vztahu člověka k Bohu. K Bohu se dostáváme modlitbou, ale ne formálně odříkávanou modlitbou, ale modlitbou srdcem, touhou.
- Kdo formálně odříkává Otče náš, i když v Boha nevěří, tak to je špatné. Naše společnost rozšiřuje mantinely. Dnes je to hlavně 5. a 6. přikázání. Nesesmilníš – ale to není jen o radosti, to patří pouze do manželství. Eutanázie – to není v pořádku. Smrt určuje Bůh. Bůh nám dává mantinely, abychom na zemi žili správně a dobře.
- Mnoho lidí ví, co dělá špatně, ale nemá pevnou vůli. Mnohé věci vidíme povrchně.
- Svaté přijímání nám dává sílu, abychom zvládli těžší nebo těžké období. Bůh je v našem srdci, dává nám nadhled nad našimi problémy.
- Jsou lidé, kteří nejdou ke zpovědi, protože si to chtějí nejdřív vyřešit sami. Ale to nejde. Je třeba se zpovídat. Je třeba mít víru. Je třeba věřit Bohu. A také vytrvat.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161720
232427
3031    

Odkazy

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Logo osmicky

Stare Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8          

Facebook