Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Včera byl dlouhý obřad, kdy jsme mohli načerpat sílu ze všech čtení, které jsou o naději. My jako křesťané nejsme hrdí na to, že jsme křesťané. Už je to 30 let, co jsme po sametové revoluci. Nepodařilo se nám předat víru mladším. Nežili jsme svou víru před dětmi.
- My jsme křesťané vzkříšeného Krista. Předchází Velký pátek, kdy za nás Ježíš zemřel na kříži. Ale pak následuje Zmrtvýchvstání. Musíme se snažit. Máme spoustu výhrad.
- Je příběh, kdy jsou lidé na lodi. A jeden začne vrtat díru pod svou sedačkou. A když ho napomenou, říká, že vrtá pod svou sedačkou. A to je ono. Jsme navzájem spojeni. Někdo nechodí ke zpovědi a tím snižuje celé společenství. A naopak. Když se někdo snaží, pozvedá celé společenství.
- Chtějme být věřící. Namáhejme se. Modleme se, i když jen formálně, časem se modlitby stanou opravdovými. Když nám něco nejde, hlavně v mezilidských vztazích, nečekejme na druhého a snažme se sami.
- Až budeme opravdu věřící, život se nám změní. Vše je navázáno na Ducha Svatého. Moje osobní víra je nezávislá na ostatních lidech, na kléru.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Listopad 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131417
202124
2728  

Odkazy

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Logo osmicky

Stare Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8          

Facebook