- Včera byl dlouhý obřad, kdy jsme mohli načerpat sílu ze všech čtení, které jsou o naději. My jako křesťané nejsme hrdí na to, že jsme křesťané. Už je to 30 let, co jsme po sametové revoluci. Nepodařilo se nám předat víru mladším. Nežili jsme svou víru před dětmi.
- My jsme křesťané vzkříšeného Krista. Předchází Velký pátek, kdy za nás Ježíš zemřel na kříži. Ale pak následuje Zmrtvýchvstání. Musíme se snažit. Máme spoustu výhrad.
- Je příběh, kdy jsou lidé na lodi. A jeden začne vrtat díru pod svou sedačkou. A když ho napomenou, říká, že vrtá pod svou sedačkou. A to je ono. Jsme navzájem spojeni. Někdo nechodí ke zpovědi a tím snižuje celé společenství. A naopak. Když se někdo snaží, pozvedá celé společenství.
- Chtějme být věřící. Namáhejme se. Modleme se, i když jen formálně, časem se modlitby stanou opravdovými. Když nám něco nejde, hlavně v mezilidských vztazích, nečekejme na druhého a snažme se sami.
- Až budeme opravdu věřící, život se nám změní. Vše je navázáno na Ducha Svatého. Moje osobní víra je nezávislá na ostatních lidech, na kléru.

<<  Srpen 2018  >>