- Dnešní neděle nás vybízí k tomu, abychom byli svědky. Židé se stávají Židy tím, když se narodí. Křesťanem se stáváme křtem. A o tom máme vydávat svědectví. Svědectví krve je v současné době dost, jen proto, že jsou křesťané. My máme žít tak, aby bylo na nás vidět, že jsme křesťané. To není naše soukromá věc. Naše svědomí ví, co nesmíme: lhát, dělat různé okliky. Jsme slabí, ale nesmíme se na to vymlouvat.
- Když beru víru vážně, pak žiju tak, že je to svědectví víry. Moje víra stojí na tom, že Ježíš Kristus vstal z mrtvých a je mým Pánem. A ne na tom, jaké jevy se také v církvi projevují.

<<  Říjen 2018  >>