Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Dnes je neděle Dobrého pastýře. My všichni jsme královské kněžstvo. I laici. Kněží mohou ale zprostředkovávat svátosti. To není vyznamenání, to je služba.
- Kardinál Beran působil do r. 1948. Pak byl izolován, byl v internaci. A v r. 1965, kdy ho papež jmenoval kardinálem, mu bylo znemožněno, aby se vrátil do Čech, když si předtím jel pro kardinálské insignie. Poté v Římě působil mezi poutníky, koupil tam dům pro české poutníky, Velehrad. V roce 1969 v Římě zemřel. V poslední vůli vyjádřil přání, aby se vrátil do Čech. Papež Pavel VI. měl ke kardinálovi Beranovi velký vztah. A zařídil, že byl kard. Beran pohřben v bazilice sv. Petra ve Vatikánu.
- Teprve vloni bylo zrušeno vládní rozhodnutí, že se kard. Beran nemůže vrátit do Čech. Předevčírem byly ostatky kard. Berana převezeny do Čech a v sobotu byly slavnostně převezeny do pražské katedrály. Kázání kard. Duky bylo úžasné. Zvednul hlavu. Stejně jako kard. Tomášek, který také zvedl hlavu, když se stal papežem Jan Pavel II. R. 1989 se veřejně postavil proti politické moci. A včera kard. Duka totéž, když kritizoval, že prezident republiky jel na sjezd komunistů, místo aby byl v katedrále a postavil se na stranu církve. A také řekl, jak se máme chovat my křesťané. Také kritizoval nemravnou divadelní hru, kterou dávali v Brně. Vybízel k veřejným projevům, kdy se dějí kolem nás nesprávné věci.
- Když EU chtěla sjednocovat, ale nezvolili italského politika Buttilione, který byl nepohodlný pro své křesťanské postoje, jde to s EU z kopce dolů. Bez křesťanství nic nejde.
- My jako křesťané máme teď šanci nového nadechnutí. Jen nebýt apatičtí! Být horliví, nadšení. Zde v kostele ve svatém přijímání čerpáme k tomu sílu.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161720
232427
3031    

Odkazy

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Logo osmicky

Stare Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8          

Facebook