Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

Šavel se obrátil, protože se setkal s Ježíšem Kristem. Šavel se nechal poučit a pak teprve začal poučovat. Pavel se posléze dostává do Jeruzaléma. A tamní křesťané k němu mají nedůvěru. Posílají ho do Tarsu.
Svatý Pavel v Tarsu nikdy nemluvil. Je to stejné jako doma. Dnešní konvertité jsou velmi otevření. A my říkáme, že přehánějí apod. Svatý Pavel se také stává prorokem. Tedy nejen křesťané od narození, ale i dospělí konvertité. A může vznikat napětí. Noví křesťané nás někdy dráždí. Ale Bůh ví všechno. Naše svědomí nás může vést k Bohu, ale není to Duch Svatý. Můžeme mít mylné svědomí, zaviněné či nezaviněné.
Jak tedy vychovávat svědomí? Chodíme na mši svatou, přemýšlíme o Božím slově, a také chodíme ke svátosti smíření. A to pravidelně, ne za dlouhou dobu. A když se obrátíme ve zpovědi k Bohu, Duch Svatý nás pozdvihuje na správnou cestu.
A v evangeliu jsme nabádáni, abychom zůstávali s Pánem. Pak je křesťan radostný a je schopný přijímat i těžké věci. My musíme být zastřiháváni, jako v evangeliu. Abychom poznávali Boží svatost. A ta svatost zůstává pak i s námi.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161720
232427
3031    

Odkazy

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Logo osmicky

Stare Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8          

Facebook