Šavel se obrátil, protože se setkal s Ježíšem Kristem. Šavel se nechal poučit a pak teprve začal poučovat. Pavel se posléze dostává do Jeruzaléma. A tamní křesťané k němu mají nedůvěru. Posílají ho do Tarsu.
Svatý Pavel v Tarsu nikdy nemluvil. Je to stejné jako doma. Dnešní konvertité jsou velmi otevření. A my říkáme, že přehánějí apod. Svatý Pavel se také stává prorokem. Tedy nejen křesťané od narození, ale i dospělí konvertité. A může vznikat napětí. Noví křesťané nás někdy dráždí. Ale Bůh ví všechno. Naše svědomí nás může vést k Bohu, ale není to Duch Svatý. Můžeme mít mylné svědomí, zaviněné či nezaviněné.
Jak tedy vychovávat svědomí? Chodíme na mši svatou, přemýšlíme o Božím slově, a také chodíme ke svátosti smíření. A to pravidelně, ne za dlouhou dobu. A když se obrátíme ve zpovědi k Bohu, Duch Svatý nás pozdvihuje na správnou cestu.
A v evangeliu jsme nabádáni, abychom zůstávali s Pánem. Pak je křesťan radostný a je schopný přijímat i těžké věci. My musíme být zastřiháváni, jako v evangeliu. Abychom poznávali Boží svatost. A ta svatost zůstává pak i s námi.

<<  Květen 2018  >>

cz2018 Headerlogo