- Jan Pavel II. nám při své první návštěvě po revoluci řekl, že teď přichází praktický materialismus, tedy kapitalismus, který vystřídá komunismus.
- Vztahy se musí pěstovat od malička, jinak je to ve stáří pro rodiče těžké.
- Pán Ježíš nás burcuje, abychom se milovali. Tady v kostele čerpáme sílu, ne abychom si splnili svou náboženskou povinnost. Máme se opírat o to, že mě má Pán Bůh rád. Mám si uvědomovat, že mé jednání má důsledky.
- V Katolickém týdeníku je dvoustrana o neomarxismu. Mluví se o kultuře. Ruší se rodiny. Gender. Celá Evropa je zahlcena bojem o duši. EU se řídí Komunistickým manifestem. Ruší se náboženské symboly. Podporují se potraty. Vyzdvihuje se homosexualita. Jde o to, abychom nevěřili, že Bůh je. Je velký zájem o bulvární media. I my křesťané jsme do toho vtahováni. My jsme 1. liga, máme být solí země a světlem světa. Ale jen tehdy, když budeme žít z toho, že Ježíš Kristus za nás položil život a má nás rád.
- Milovat se navzájem, to je náš úkol, o kterém nám Ježíš říká v evangeliu.

<<  Říjen 2018  >>