- Dnes bude 1. svaté přijímání, máme 4 děti.
- Máme dodržovat sváteční klid. Nejdřív se slavila sobota, poté po Zmrtvýchvstání Ježíše Krista neděle, protože Ježíš vstal z mrtvých.
- Lidé mají pocit, že jsou omezováni. 6 dní pracovat, pak odpočinek. V naší liberální době je vše jinak. Ale vše je v řádu, a ten je třeba dodržovat, a to kvůli sobě. Když řád dodržujeme v lásce, je vše dobré. Když mám vztah k Pánu Bohu, nic mi není zatěžko. Když je to ale vynucované, pak je problém, je to nepříjemné. Pokud děti vidí příklad v rodičích, nedělá jim problém dodržovat řád, který znají z rodiny. Pokud to u rodičů nevidí, pak ta dětská chuť vyhasne.
- Dnešní neděle připomíná, abychom si vyprošovali vztah k Pánu Bohu. Evropa žije, jakoby Bůh neexistoval, pak je ale vše dovoleno.
- V klášteře, když nejsou pořádné vztahy, tak se vezmou regule, jak to vlastně má být. V manželství totéž. Vše probrat předem, probrat povinnosti, pak teprve má přijít sex. Ale není to tak. Jedná se, jakoby Bůh nebyl. Žádná odpovědnost. Mladí jsou naštvaní na rodiče, že chtějí něco, čemu mladí nerozumějí.
- Uvědomovat si Boha, který nás miluje, má nás rád a chce, abychom svůj život prožívali dobře.

<<  Září 2018  >>
17181922