- Nesuďte, neboť nevíme, co se děje v druhém člověku.
- V Turíně slavili 150 let od vysvěcení baziliky Panny Marie. Papež František říká, že Panna Maria je ideál Církve. Chudá, pokorná, plná důvěry v Boha.
- Nesmíme si myslet, že už jsme svatí a nesnažit se. Nebo se nám zdá, že se nic neděje, a člověk to vzdává. Nikdy netraťme naději, mějme oči upřené na Ježíše.
- Don Bosco měl špatnou povahu, sklony k manipulaci, byl mazaný, ješitný, tvrdohlavý, ale protože spolupracoval s Boží milostí, stal se svatým. Sám říkal, že bez Boží milosti by zkazil celou generaci. Stal se žákem Panny Marie a ta mu řekla, aby byl statečný a pokorný.
- My bojujeme proti mocnostem temnot. Máme naslouchat Božímu slovu a uskutečňovat ho. Abychom byli fascinováni Bohem a nechali se Jím proměnit. Abychom se stali nositeli Krista. Abychom se stali Ježíšem Kristem. Netočit se kolem sebe. Naše doba potřebuje živé příklady.

<<  Říjen 2018  >>