Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Jak já můžu přispět ke zmírnění hladu ve světě? Jde o nerovnoměrné rozdělení potravin. Jsou velmi bohatí a velmi chudí. Jde o obrácení se ke Kristu. Ne materiální bohatství, ale víra. Modlitba má obrovskou cenu.
- Úkolem každého křesťana dnes je přinášet ostatním Ježíše Krista. Svatý Ignác byl ješitný, plný neřestí. Po svém obrácení se denně modlil 6 hodin. Sv. František Xaverský měl v Asii obrovský úspěch ve své misii. Bůh proměnil jeho špatné vlastnosti. A platilo, že v něm už žije Bůh.
- Takže platí, že reforma musí začít od nás samotných. Já se musím změnit. Pak můžu předávat i Toho, který ve mně žije. Vyjít ze sebe a nechat se přetvářet Bohem. A pak můžeme přetvářet svět.
- Dnes je památka svaté Marty. Ježíš nekritizoval, že pomáhala, ale kritizoval její chvat, její neklid. Hledat nejdříve Boží království, ostatní bude přidáno. Zodpovědnost za to, co mám v srdci, máme my sami. Opustit své představy, svá přání. Odpoutanost, svoboda vyplývá z toho, že přijmeme kříž, který si nevybereme, ale který přijmeme jako kříž od Krista.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2018  >>
 po  út  st  čt  pá  so  ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161720
232427
3031    

Odkazy

Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Logo osmicky

Stare Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Bohnicke komunitni centrum

MC Praha 8          

Facebook