Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Jak já můžu přispět ke zmírnění hladu ve světě? Jde o nerovnoměrné rozdělení potravin. Jsou velmi bohatí a velmi chudí. Jde o obrácení se ke Kristu. Ne materiální bohatství, ale víra. Modlitba má obrovskou cenu.
- Úkolem každého křesťana dnes je přinášet ostatním Ježíše Krista. Svatý Ignác byl ješitný, plný neřestí. Po svém obrácení se denně modlil 6 hodin. Sv. František Xaverský měl v Asii obrovský úspěch ve své misii. Bůh proměnil jeho špatné vlastnosti. A platilo, že v něm už žije Bůh.
- Takže platí, že reforma musí začít od nás samotných. Já se musím změnit. Pak můžu předávat i Toho, který ve mně žije. Vyjít ze sebe a nechat se přetvářet Bohem. A pak můžeme přetvářet svět.
- Dnes je památka svaté Marty. Ježíš nekritizoval, že pomáhala, ale kritizoval její chvat, její neklid. Hledat nejdříve Boží království, ostatní bude přidáno. Zodpovědnost za to, co mám v srdci, máme my sami. Opustit své představy, svá přání. Odpoutanost, svoboda vyplývá z toho, že přijmeme kříž, který si nevybereme, ale který přijmeme jako kříž od Krista.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Facebook

Odkazy

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Stare Bohnice

Logo osmicky

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco
Bohnicke komunitni centrum