- Jak já můžu přispět ke zmírnění hladu ve světě? Jde o nerovnoměrné rozdělení potravin. Jsou velmi bohatí a velmi chudí. Jde o obrácení se ke Kristu. Ne materiální bohatství, ale víra. Modlitba má obrovskou cenu.
- Úkolem každého křesťana dnes je přinášet ostatním Ježíše Krista. Svatý Ignác byl ješitný, plný neřestí. Po svém obrácení se denně modlil 6 hodin. Sv. František Xaverský měl v Asii obrovský úspěch ve své misii. Bůh proměnil jeho špatné vlastnosti. A platilo, že v něm už žije Bůh.
- Takže platí, že reforma musí začít od nás samotných. Já se musím změnit. Pak můžu předávat i Toho, který ve mně žije. Vyjít ze sebe a nechat se přetvářet Bohem. A pak můžeme přetvářet svět.
- Dnes je památka svaté Marty. Ježíš nekritizoval, že pomáhala, ale kritizoval její chvat, její neklid. Hledat nejdříve Boží království, ostatní bude přidáno. Zodpovědnost za to, co mám v srdci, máme my sami. Opustit své představy, svá přání. Odpoutanost, svoboda vyplývá z toho, že přijmeme kříž, který si nevybereme, ale který přijmeme jako kříž od Krista.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy