- Sv. Ignác z Loyoly žil v 16. stol. Byl to Bask a ti jsou tvrdohlaví. Ignác byl ješitný, pyšný, ctižádostivý. Když byl zraněný, četl životopis Krista a životopisy svatých. Když četl romány, měl v sobě prázdnotu, ale životopisy svatých ho naplňovaly. Modlil se pak až 6 hodin denně. Udělal si cestu do Jeruzaléma. Začal dělat duchovní cvičení a to 4 týdny. Pak vystudoval teologii, začal ve svých 33 letech. Založil řád se 4. slibem a to vydáním se a poslušností papeži. Tovaryšstvo Ježíšovo trvá dodnes. Umřít sám sobě, a to s pomocí Boží.
- Člověk musí uznat, že potřebuje spásu. Proto do svého života vtahuje Boha. Je třeba spolupracovat s Boží milostí. My musíme Bohu dovolit, aby nás změnil. Z každého dřeva může Bůh udělat mistrovské dílo, ale musíme Mu to dovolit.
- Svatý farář arský žil v těžké době. Církev byla pronásledovaná. Farář arský přišel do malé vesnice, kde žilo 230 lidí. Za 50 let vybudoval obrovské dílo. Na jeho pohřeb přišlo 80 000 lidí. Dnes za ním chodí miliony.
- Prožívat úžas nad východem slunce, nad západem slunce. Nezabývat se sebou. Žádný svatý neměl dobrou povahu. Např. Don Bosco, kdyby nespolupracoval s Boží milostí, zkazil by generace lidí. Svatý je dílo Boží a lidské spolupráce s Boží milostí.

<<  Říjen 2018  >>