Kulturní Osmičky Kulturní Osmičky
Kulturní Osmičky je cyklus kulturních pořadů v kostele sv. Petra a Pavla v Praze 8.
More detail
Kulturní akce Kulturní akce
V naší farnosti pořádáme pravidelné akce Starobohnické posvícení, Starobohnické vánoční těšení a Noc kostelů.
More detail
Bohoslužby Bohoslužby
Pravidelné bohoslužby se konají v kostele sv. Petra a Pavla, kostele sv. Václava, v hospici Štrasburk a v kapli Domova pro seniory Slunečnice.
More detail

- Sv. Ignác z Loyoly žil v 16. stol. Byl to Bask a ti jsou tvrdohlaví. Ignác byl ješitný, pyšný, ctižádostivý. Když byl zraněný, četl životopis Krista a životopisy svatých. Když četl romány, měl v sobě prázdnotu, ale životopisy svatých ho naplňovaly. Modlil se pak až 6 hodin denně. Udělal si cestu do Jeruzaléma. Začal dělat duchovní cvičení a to 4 týdny. Pak vystudoval teologii, začal ve svých 33 letech. Založil řád se 4. slibem a to vydáním se a poslušností papeži. Tovaryšstvo Ježíšovo trvá dodnes. Umřít sám sobě, a to s pomocí Boží.
- Člověk musí uznat, že potřebuje spásu. Proto do svého života vtahuje Boha. Je třeba spolupracovat s Boží milostí. My musíme Bohu dovolit, aby nás změnil. Z každého dřeva může Bůh udělat mistrovské dílo, ale musíme Mu to dovolit.
- Svatý farář arský žil v těžké době. Církev byla pronásledovaná. Farář arský přišel do malé vesnice, kde žilo 230 lidí. Za 50 let vybudoval obrovské dílo. Na jeho pohřeb přišlo 80 000 lidí. Dnes za ním chodí miliony.
- Prožívat úžas nad východem slunce, nad západem slunce. Nezabývat se sebou. Žádný svatý neměl dobrou povahu. Např. Don Bosco, kdyby nespolupracoval s Boží milostí, zkazil by generace lidí. Svatý je dílo Boží a lidské spolupráce s Boží milostí.
-mb-

Vítejte

na stránkách Římskokatolické farnosti sv. Petra a Pavla v Praze Bohnicích. Najdete zde aktuální informace o dění ve farnosti, kulturních akcích, unikátních koncertech, službách církve a ohláškách.

K dispozici je také knihovna a farní centrum. Prohlédněte si naši fotogalerii a shlédněte videoprezentaci farnosti.

V případě potřeby nás kdykoliv zkontaktujte.

Facebook

Odkazy

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy

Stare Bohnice

Logo osmicky

Duchovni pece nemocnice Na Bulovce

Spiritualni pece PN Bohnice

Církevní základní škola logopedická Don Bosco
Bohnicke komunitni centrum