- Když se něco vykládá, předpokládá se, že posluchači tomu rozumějí. Ale není to samozřejmé.
- Pít krev pro Židy bylo zakázané. Pán Ježíš ale nemluví symbolicky, dává se nám za pokrm. Většina lidí s tím ale vnitřně nesouzní. Je třeba žít podle toho, co mám v sobě. Je třeba žít podle toho, že mám v sobě Krista.
- Včera přijel na kongres do Irska papež. A tam se jednalo o manželství. My jsme slabí lidé, nedokážeme dodržovat určité věci. Milovat ženu, mít lásku, to je problém. Každý si představí něco jiného. V italštině se vyznává: „Já chci pro tebe dobro!“
- Irsko bylo baštou křesťanství. Z Irska přicházeli misionáři. Evangelizovali Evropu. Dnes má Irsko problémy. Ale víra vydrží problémy v církvi. Převažují materiální pohledy. Zapomínáme, že mě Bůh miluje, i když mám problémy.
- Rodiče chtějí po dětech, aby naplnily ambice rodičů. Nutí je. A děti ten nátlak neunášejí. Rodiče obdarují děti a stále chtějí manipulovat dětmi skrze svůj dar.
- Je třeba si vyprošovat víru. Křesťanská výchova dítěte je hlavně v rodině. Samo nic nepřijde.

<<  Říjen 2018  >>