- Jak je to s předpisy, s nařízeními? My často zvažujeme, které předpisy z Písma jsou závazné.
- V 1. čtení říká Mojžíš, co je třeba plnit, abychom došli do cíle. Cílem je země, ne plnění zákona. To by bylo málo. Svatý Pavel říká, že zákon je vychovatel. Evangelium mluví o lidském srdci. Abychom byli plni lásky. K tomu slouží předpisy.
- Co vyvolává klid, pokoj, to je dobrý předpis. Co vyvolává hněv, závist apod., to není dobrý předpis, od toho je třeba poodstoupit. Jakub říká, že máme mít rádi lidi. Co k tomu vede, to je dobré. Co nás odvádí od lásky k lidem, to je špatné.
- Je třeba žít v klidu, krásně, nenechat se znepokojovat. To vám ze srdce přeju.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy