- Hluchotu máme fyzickou i psychickou. Člověk bez sluchu se dostává do izolace.
- Hluchota psychická je o tom, že vytěsníme to, co nám říká někdo druhý. Nechci to slyšet, tak si to nepamatuji. V mezilidských vztazích je důležité naslouchat druhému, aby byl dialog. Manželé se rozejdou, protože spolu nekomunikují. Žena musí zvážit, zda druhého nezahlcuje a neopakuje pořád to samé.
- Papež František preferuje druhé. Chudí patří do Božího království. Máme v sobě pohrdání. Současní zbohatlíci se neumějí chovat. Např. se lidé dívají na ty, kteří něco neumějí, pohrdavě. Posuzuje se podle titulů, peněz, sociálního postavení.

MC Praha 8 Salesianske stredisko mladeze Kobylisy