- Jsem 44 let knězem a sleduji, jak se doba mění. A to k horšímu. Ani věřící nejsou schopni se orientovat. Společnost, media zpochybňují jasné, dané věci. Potraty, homosexualita a další věci. Jsou tu maličkosti, jsou jemné. Feminismus, gender. Teď budou volby a lidé jsou bezradní. Kopírujeme to, co bylo před 100 lety. Tak bylo před nástupem Hitlera.
- My v řádu také volíme. A když nevolím, pak do toho nebudu mluvit, když to bude špatné, jiné, než bych chtěl. Kdo nejde k volbám, ustupuje a nemůže si pak stěžovat.
- Neumíme pracovat s emocemi. Dále nepracujeme s podvědomím. Musíme jít ke kořenům, zjistit, co mě vede k určitému jednání. Je třeba prosit Pána Boha, aby mi ukázal, jak to vlastně je.
- Máme být šiřiteli pokoje. Naučit se ovládat. Nerozčilovat se. Zkoumat své kořeny: Proč jsem nepříjemný ostatním, svým nejbližším příbuzným, svému okolí, sám sobě. Abych nebyl konfliktní.
- Ctižádostivost, ambicióznost. Každý úřad vyžaduje také odpovědnost. Dostáváme se do splínů proto, že naše představivost je nereálná. Pak jsme zklamáni.